12 złotych bajek

Tłumaczenie: Barbara Jerzyniak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz
12, złotych, bajek, bajki
tajus

W książce można znaleźć następujące bajki: Brzydkie kaczątko, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Piotruś Pan, Tomcio Paluszek, Śpiąca Królewna, Alicja w Krainie Czarów, Bambi, Kot w Butach, Pinokio.

ilustrował: Carlos Busquets

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

WampirkaJustynka | 2012-06-05
Przeczytana: 11 kwietnia 1993

Wśród zaproponowanych tu bajek odnajdziemy Brzydkie Kaczątko, Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Tomcia Palucha i wiele innych, klasycznych bajek.

Ta książka to już klasyka. Grafika jest na bardzo wysokim poziomie. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

esa | 2011-04-23

Jako dziecko kochałam tę książkę. Przeczytałam ją chyba z 500 razy. Na czasy mojego dzieciństwa wydanie i oprawa graficzna tej książki były mistrzowskie. Kredowy papier! Nie mogłam oderwać od niego wzroku. Do tego te rysunki: duże, barwne, kolory aż krzyczały do mnie. No i bajki...w 100% złote i żywe w każdym czasie.

Asia | 2014-12-10

Cudowne ilustracje, które wzbudzają najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa :) Czytała mi mama, teraz ja czytam mojemu dziecku :)

Melanie | 2015-04-01

Moja mama do dziś dzień ma tą książkę, która przypomina mi cudowne lata dzieciństwa, kiedy to układając się do snu, mama brała ją do ręki i czytała mi ją do snu. Kiedyś - a mam nadzieję, że ta książka przetrwa - będę mogła również czytać ją swoim dzieciom na dobranoc ;)
Szkoda, że teraz bajki nie mają w sobie tej magi, jaką ma na przykład ta oto książka :D

kortas10 | 2014-01-27

Dostałam tę książkę w dzieciństwie pod choinkę i nie odstępowałam jej chyba przez całą podstawówkę! Uwielbiałam ją! Zawiera najpiękniejsze bajki, a do tego cudownie ilustrowana. Nie raz "odkalkowywało" się te obrazki i mówiło, że to ja narysowałam... :P

Onilom | 2013-10-31

To jest całe moje dzieciństwo...
Jako mała dziewczynka kochałam tę książkę. Przeczytałam ją chyba z tysiąc razy. Jak na czasy mojego dzieciństwa wydanie i oprawa graficzna tej książki były genialne. Kredowy papier! Nie mogłam oderwać od niego wzroku. Do tego te rysunki: duże, barwne, kolory aż krzyczały. No i bajki...w 100% złote i żywe w każdym czasie.

iloooR | 2016-11-18

Piękny zbiór moich ulubiony bajek:) Niesamowite ilustracje! Po prostu wspomnienie dzieciństwa:)

aszyjeczka | 2011-12-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Cudowna po prostu :)
Na pewno będę czytać ją swoim dzieciom, aby tak jak kiedyś i mnie, pochłoneła kolorowa magia baśni :)

Paula | 2012-03-22

Książka z mojego dzieciństwa, która stoi na półce i czeka na moje przyszłe dzieci. Przepiękne ilustracje!

Emilka | 2016-03-05

Książka z mojego dzieciństwa :)