Anti-Oedipus: Capitalism and Schizophrenia

Wydawnictwo: Continuum
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
L'Anti-Oedipe. Capitalisme et schizophrénie.
angielski
Mateusz

Mateusz | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Podręcznik antyfaszyzmu chciałoby się powiedzieć, ale to coś więcej. To podręcznik anty-. Sztuka ucieczki przed umysłową stagnacją, przed zamrażającymi nasze pragnienia siłami. Dogłębna krytyka bardziej może niż psychoanalizy, kapitalizmu z jego przenikającymi wszystko siłami zatrzymywania. Filozofia być może w swojej pierwotnej postaci, przedplatońska, zdecydowanie przedarystotelesowska, filozofia w tej książce objawia znów swoją pierwotną siłę niczym nieograncizonego przepływu myśli, czerpania z kontinuum doświadczenia, a nie z zatomizowanego ustrukturyzowanego poznania. Czekam z niecierpliwością na polskie tłumaczenie, które podobnież się szykuje. No i trafiona w dziesiątkę analiza prozy Burroughsa - to tylko jedna z wielu wisienek na tym torcie