Van Helsing. Zabójstwo przy Rue Morgue #1

van helsing, polowanie, potwory
komiksy
angielski
esperanza

Na podstawie filmu Motion Picture „Van Helsing” do którego scenariusz napisał Stephen Sommers Krótki epizod z historii łowcy potworów, Van Helsinga, dzieje się po walce z Hyde’em a przed wyruszeniem do Transylwanii. Po zabiciu Hyde’a, Van Helsing musi się ukrywać przed chcącą go zlinczować ludnością. Niestety nie będzie mu dane odpocząć, wpadnie na trop niewidzialnej istoty i doktora Moreau....

Krótki epizod z historii łowcy potworów, Van Helsinga, dzieje się po walce z Hyde’em a przed wyruszeniem do Transylwanii. Po zabiciu Hyde’a, Van Helsing musi się ukrywać przed chcącą go zlinczować ludnością. Niestety nie będzie mu dane odpocząć, wpadnie na trop niewidzialnej istoty i doktora Moreau. Ta rozgrywka rozstrzygnie się głęboko pod ulicami Paryża.

źródło opisu: Wydawnictwo Dark Horse Comics, 2004

źródło okładki: zdjęcie własne

„Van Helsing”, zarówno film, książka jak i komiks, mają coś takiego w sobie, co urzeka i ciekawi. W każdym razie ja mam takie odczucie. Komiks pokazuje kolejną przygodę, najeżoną niebezpieczeństwami, w której to, słynny łowca potworów i unicestwiasz wszelkiego zła, musi pokazać co potrafi i jak daleko może zaprowadzić go ciekawość, odwaga i brak strachu. Van Helsing w swojej oryginalności posiada cechę wyczuwania zła w istotach. To powoduje, że jest tak skutecznym łowcą. Komiks bardzo przypadł mi do gustu. Może odrobinę za krótki, ale jak wiadomo, to nie ilość słów się liczy, a jakość .

DaintyBiberveldt | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, Komiks