Sun Tzu pod Gettysburgiem. Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

Wydawnictwo: Helion
Sun Tzu at Gettysburg: Ancient Military Wisdom in the Modern World
sztuka wojny
joly_fh

Wielki chiński mędrzec i strateg - Sun Tzu - stworzył jedyne w swoim rodzaju dzieło. O Sztuce wojny, traktacie będącym kompleksową analizą zasad militarnych, słyszeli wszyscy miłośnicy skutecznych strategii, przydatnych na placu boju oraz w codziennym życiu. Opracowanie, które trzymasz w ręku, daję okazję, by przyjrzeć się wielkim kampaniom i dowiedzieć, czy ich dowódcy stosowali się do uniwersalnych zasad Sun Tzu.

Ta fascynująca książka przybliża kluczowe operacje wojskowe czasów nowożytnych, począwszy od bitew, które zapewniły niepodległość Stanom Zjednoczonym Ameryki (pod Saratogą w 1777 roku i pod Yorktown w 1781 roku), przez starcia o kluczowym znaczeniu (bitwy pod Waterloo w 1815 roku i pod Gettysburgiem w 1863 roku), aż po kampanię wojny koreańskiej w 1950 roku. To studium przypadku dziesięciu największych bitew i kampanii, które można było wygrać dzięki czerpaniu z krynicy mądrości Sztuki wojny Sun Tzu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.onepress.pl

At1x | 2014-12-11
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Książka dobra, pokazuje w ciekawy sposób strategię, jakie były i jakie mogłyby być wykorzystywane. Momentami trochę mnie nudziła, ale ogólna ocena jest jak najbardziej pozytywna.