Zaginiony świat gigantów

Wydawnictwo: Psychoskok
7 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Lost World of Giants
Aneta

Cokolwiek nie myśleć o opowieściach o Gigantach musimy przyznać, że skoro mogły żyć gigantyczne zwierzęta, skrzypy i paprocie to nie ma powodu, aby nie wierzyć w istnienie Gigantów tym bardziej, że autor w swojej książce pt. „Zaginiony Świat Gigantów” - The Lost World of Giants przytacza mnóstwo przykładów odkrytych skamielin potwierdzających ich egzystencje w owych czasach. Także ich obecność w mitologii na wszystkich kontynentach nie może być przypadkowa, a rysunki upamiętniające starożytne czasy być może mają zmusić nas do wyciągania samodzielnych wniosków. Praktycznie rzecz biorąc na wszystkich kontynentach znajdowane są narzędzia o wręcz nienaturalnych rozmiarach. Z pewnością nie mogli się nimi posługiwać ludzie naszej postury. Niedawno temu w Turcji, moja żona Josephine odkryła fragment grotu włóczni, której właściciel z pewnością musiał mierzyć blisko 3,5 metra wysokości. Na Morawach odnaleziono narzędzia o długości ponad 3 metrów. Każde z nich ważyło nawet do 200 kilogramów. Nie były to symboliczne obiekty, lecz narzędzia, którymi się posługiwano. W pobliżu Bathurst, NSW w Australii, odkryto wiele ogromnych kamiennych maczug, moździerzy, toporów, krzesiw, noży, siekierek, itd..Wszystko to znaleziono w starym zakolu miejscowej rzeki, z którego zaczęto wybierać żwir. Przedmioty te ważyły od 4 do 12 kilogramów każdy. Tutaj także, mogli się nimi posługiwać ludzie o nadnaturalnych rozmiarach! Przypuszczalny wzrost tych ludzi musiał leżeć pomiędzy trzema do czterech metrów a być może nawet więcej. Tak, więc ich waga ciała leżała na dolnej granicy 250 do 300 kilogramów.

Jonathan Gray to wielki badacz i znawca starożytności. W ciągu ponad 37 lat odbył 28 wypraw w przenikliwe głównie nieodkryte tereny, w tym część górnej Amazonki w celu gromadzenia danych na temat starożytnych tajemnic. W trakcie tych poszukiwań odkrył zaskakujące dowody i artefakty w różnych rejonach świata. Jego odkrycia ukazują zadziwiające odkrycia starożytnej cywilizacji na całym świecie. Jego książki zawierają wiedzę jaką zgłębił podczas wypraw pełnych zaskakujących odkryć i zbadanych wykopalisk. Oto kilka z nich, które zostały wydane bądź niebawem ukażą się na rynku wydawniczym:

„64 nieodkryte sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us” jest doskonałym zbiorem dowodów na temat świata starożytnego jakiego nie znamy. Książka zawiera ”blisko 1000 niewytłumaczonych dotychczas misteriów, jakimi są niezwykłe osiągnięcia nauki i technologii starożytnych!”
„Sekrety umarlaków – Dead Men’s Secrets”, w której opisał wiele ciekawostek z czasów starożytnych, których odkrycia zainspirowały go do jej powstania. W dwóch obszernych rozdziałach przedstawił w jaki sposób zginął oryginalny super świat, jak globalna cywilizacja została unicestwiona w kosmicznej katastrofie oraz ślady jakie starożytni pozostawili po sobie.
„Bogactwa króla Salomona – Solomon’s Fleet Mystery” to książka w postaci cyfrowej, która pozwoli wam dowiedzieć się więcej na temat starożytnego, biblijnego władcy i jego czasach a to dzięki Biblii i najnowszym badaniom i porównaniom jakich dokonał sam jej autor.
„Co się stało z wieżą Babel? – What happened to the Tower of Babel?”, w której autor poświęca wiele uwagi całej historii biblijnej począwszy od wielkiego potopu. We wschodniej Turcji, w pobliżu góry Ararat znajduje się bardzo ciekawa, ogromna skamielina przypominająca kształtem statek.
„Ludzie w kłopotliwych miejscach - Men in Embarrassing Places” – autor za wszelką cenę dąży do prawdy ponieważ żyjemy w cywilizowanym i bardzo postępującym kraju a mimo to próbuję się nas karmić jakimiś wyssanymi z palców teoriami, które już dawno straciły swoją wiarygodność, zresztą zebrane fakty i dane mówią same za siebie.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/zaginiony-swiat-gigantow_p220

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/zaginiony-swiat-gigantow_p220

Łukasz Białecki | 2013-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 19 października 2013

Temat ciekawy, wykonanie tragiczne. Nie wiem na ile to kwestia tłumaczenia (prawdopodobnie translatorem Google'a...). Czytając ciężko się pozbyć wrażenia żenującej nieudolności autora/tłumacza. Rozczarowałem się niezmiernie, bo dobrze wiem, że takie tematy (jakkolwiek nie byłyby naciągane) można opisać sprawnie i w ciekawy sposób. Dwie gwiazdki tylko i wyłącznie za kilka ciekawych (choć też nie mam pewności czy aby nie przekręconych) faktów. Przyznam też, że teraz obawiam się sięgnąć do innych książek autora, ale chyba nie da mi to spokoju, dopóki nie przekonam się czy to tylko jednorazowa wpadka czy też reguła.

Izka | 2016-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Warto poczytać i zastanowić się co tak naprawdę wiemy o naszejnprzeszlisci.

Agnieszka Troć | 2017-12-15
Na półkach: 2017, Przeczytane