TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA u dzieci i niemowląt

Tłumaczenie: Julia Popcowa
Wydawnictwo: Virgo
Cranio-sacraaltherapie voor baby's en kinderen
terapia kraniosakralna
zdrowie, medycyna
Różyczka

PRAKTYCZNE PORADY WE WSPOMAGANIU PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU NASZYCH DZIECI Moment narodzin to ogromny wysiłek dla dziecka. Jego ciało jest poddawane kompresji, co może powodować nieprawidłowości w pracy układów i narządów. Za pomocą przykładów z własnej praktyki oraz licznych zdjęć z sesji terapeutycznych autorzy pokazują, jak terapia czaszkowo-krzyżowa (TCK) wspomaga prawidłowy rozwój...

PRAKTYCZNE PORADY WE WSPOMAGANIU
PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU NASZYCH DZIECI

Moment narodzin to ogromny wysiłek dla dziecka. Jego ciało jest poddawane kompresji, co może powodować nieprawidłowości w pracy układów i narządów. Za pomocą przykładów z własnej praktyki oraz licznych zdjęć z sesji terapeutycznych autorzy pokazują, jak terapia czaszkowo-krzyżowa (TCK) wspomaga prawidłowy rozwój dziecka.

Książka prezentuje przyszłym i obecnym rodzicom prostą metodę, która pomaga rozwiązać wiele problemów emocjonalnych i fizjologicznych u noworodków i małych dzieci.

TCK jako jedną z nielicznych metod można stosować od pierwszych dni życia dziecka. Polega na bardzo delikatnym i uwalniającym dotyku. Im wcześniej rozpoczyna się pracę tą metodą, tym większy ma ona wymiar profilaktyczny i leczniczy.

W tej książce opowiemy nie tylko o narodzinach miłości między matką i dzieckiem, ale też o warunkach, które kształtują tę miłość. Co robić, jeżeli dziecko od początku jest marudne i nerwowe, a wy czujecie się zmęczeni, zdezorientowani i całkowicie bezsilni?
Najpierw jest szacunek. Dopiero później jest terapia, która składa się z rozmaitych zabiegów. Dziecko czuje, że je widzę i akceptuję w całości. To zapewnia mu komfort na tym nowym, nie zawsze przyjaznym świecie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest umieszczona w rejestrze NFZ pod nazwą „terapia kraniosakralna”.

źródło opisu: Wydawnictwo Virgo

źródło okładki: Virgo