Słodkich snów

Wydawnictwo: Muza
joly_fh

W tej książce rodzice znajdą wiele informacji na temat snu dziecka w wieku niemowlęcym, a przede wszystkim poznają różne sposoby na to, jak można mu pomóc spać i być szczęśliwym. Sen nie jest jednak wyizolowanym zjawiskiem, a raczej wiąże się z wieloma czynnikami w życiu dziecka, i dlatego autorka odwołuje się do tematów związanych z rozwojem dziecka, jego odżywiania, osobowości, indywidualnego rytmu rozwoju, okoliczności zewnętrznych i ogólnego dobrostanu dziecka.
W książce znajdują się specjalnie opracowane wykresy przedstawiające fazy snu i czuwania u dzieci w różnym wieku, z których rodzice mogą korzystać, by sprawdzić, jak dziecko śpi i czuwa, i czy śpi dostatecznie długo oraz tyle, ile potrzebuje, dopilnują, by okresy snu i czuwania przypadały na odpowiednie dla całej rodziny pory dnia i nocy.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

kasia900 | 2013-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2013

Każda młoda mama marzy o przespanej spokojnie nocy. Pragnie również tego, aby mały bobas grzecznie, w swoim łóżeczku, pogrążył się rozkoszy snu. Z pomysłami na dobry sen dziecka przychodzi Arna Skula, autorka poradnika pt. „Słodkich snów”.

Twoje dziecko śpi niespokojnie, jest nieszczęśliwe? Sięgnij po ten poradnik! Arna Skula wyjaśnia w nim, w jaki sposób można nauczyć dziecko spania. Wydawałoby się, że sen to prosta sprawa- wystarczy położyć dziecko i czekać aż zaśnie. Nic bardziej mylnego. Na dobry sen bobasa, wpływa odżywianie, osobowość, ogólny rozwój dziecka i inne okoliczności zewnętrzne.

W pierwszym rozdziale autorka porusza temat spraw rodzicielskich. Pokazuje, co rodzic robi źle w wychowaniu dziecka, a co dobrze. Daje dużo rad i wskazówek na to, aby dziecko było szczęśliwe. Każde dziecko potrzebuje ogromu miłości od rodziców i poczucia bezpieczeństwa. To wszystko możemy dać dziecku w bardzo prosty sposób. Otóż, można wyrazić swoją miłość spojrzeniem, dotykiem i słowami....

shapeofmyheart1 | 2013-09-09

W związku z naszą przygodą, rozpoczynającą całkiem nowy życiowy etap, której początek planowany jest na listopad ;-) z dużym zainteresowaniem sięgnęłam po książkę o tak newralgicznym aspekcie życia maluchów. Już sama okładka jest w stanie zaczarować nie jedną aktualną, czy tak jak ja przyszłą mamę. W środu oczywiście znajdziemy dużo więcej zdjęć zmiękczających serce.
Jeżeli chodzi o zawartość - dla mnie - antyfana poradników wszelkich - bardzo przystępna forma, dużo wykresów, teksty dobrze ułożone, do tego wyszczególnione najważniejsze informacje, dużo wykresów, listów od zatroskanych mam i profesjonalnych odpowiedzi na nie.
Ogrom ważnych informacji, praktycznych wskazówek i porad pomagają oswoić się z wyzwaniem, które czeka na nas już za kilka tygodni.
W związku z brakiem doświadczenia w tej materii, nie jestem w stanie skonfrontować tych wskazówek z rzeczywistością, jednak wydaje się, że porady są praktyczne i rozsądne. Cieszę się, że dane mi było przeczytać tą książkę, tym...

książek: 1947

Bardzo dobra pozycja dla rodziców dzieci 0-2 lat. Pokazuje typowe wzorce snu dzieci w poszczególnym wieku i uczy jak kształtować i utrzymywać u dzieci dobre nawyki w zakresie snu. Podane sposoby nie zagrażają poczuciu bezpieczeństwa u dziecka i pozwalają na łagodne wykształcenie oczekiwanych zachowań.

gigerrr | 2016-05-06
Na półkach: Teraz czytam