Pożegnaj się z chorobami

Wydawnictwo: Medium
9788361987093
zdrowie, medycyna
Silence

Raymond Francis, biochemik z wykształcenia, który niemal cudem uniknął śmierci dzięki temu, że wykorzystał swą wiedzę o procesach zachodzących w organizmie człowieka, opracował i teraz przedstawia swoją teorię sięgającą do biochemicznego podłoża zdrowia i choroby: – jest tylko jedna choroba: nieprawidłowo funkcjonujące komórki ciała – i są dwie jej przyczyny: niedobory witamin, mikroelementów...

– jest tylko jedna choroba: nieprawidłowo funkcjonujące komórki ciała
– i są dwie jej przyczyny: niedobory witamin, mikroelementów i enzymów niezbędnych do prawidłowego metabolizmu oraz zanieczyszczenie organizmu toksynami.

Ta prosta teoria pomaga zrozumieć nawet osobie bez głębszej znajomości biochemii, jak na nasz organizm wpływa to, co mu na co dzień serwujemy. Mając tę wiedzę, będziemy świadomi wyborów między chorobą a zdrowiem.

Przytaczając dane z wielorakich badań oraz konkretne przypadki wielu pacjentów, autor szczegółowo omawia sześć dróg, które służą odzyskaniu zdrowia i utrzymaniu doskonałej formy psychofizycznej przez długie lata. Opisuje zagrożenia, jakie czyhają na nas w powszednim życiu, ale także radzi, jak im przeciwdziałać – między innymi jaką wybierać żywność, kosmetyki czy różne artykuły w gospodarstwie domowym, jak z dystansem traktować zalecenia medycyny konwencjonalnej, jak na co dzień dbać o kondycję i w jaki sposób zmienić swoje myślenie o zdrowiu i chorobie. Jak wielokrotnie podkreśla: nasze zdrowie zależy wyłącznie od naszych świadomych codziennych wyborów. A zatem, twierdzi autor, sami decydujemy o własnym zdrowiu – wystarczy tylko, że zechcemy wziąć za nie pełną odpowiedzialność.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b16864-pozegnaj-sie-z-choroba.htm

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl

jestem | 2013-10-12

"
GŁÓD PRZY PEŁNYM ŻOŁĄDKU
Według raportu State of the World 2000, opubliko­wanego przez Worldwatch Institute, na świecie panuje kryzys żywnościowy. W krajach rozwiniętych 1,2 miliar­da ludzi „głoduje" lub cierpi na niedożywienie z powodu nadmiernej konsumpcji niewłaściwych pokarmów. Ty­powa zachodnia dieta nie zaspokaja biologicznych po­trzeb naszych komórek. Próbujemy dokonać niemożli­wego: zachować zdrowie, odżywiając się w sposób, który nie może zapewnić zdrowia. Mimo pełnych żołądków (oraz tłustych brzuchów), ludzie w społeczeństwach za­chodnich są niedożywieni. Zjawisko to jest podstawo­wą przyczyną chorób."

Tu możesz przeczytać fragment książki

Angelika | 2017-05-04
Przeczytana: styczeń 2017