Okładka książki Jak pisać?

Jak pisać?

typ
papier
6.2 (10 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Książka jest przydatnym przewodnikiem, który może pomóc zredagować bardziej, czy mniej skomplikowaną wypowiedź pisemną. z pozycji może skorzystać szeroki krąg odbiorców począwszy od tych najmniej zaawansowanych, którzy dopiero poznają tajniki form pisemnych przez tych, którzy redagują już bardziej skomplikowane wypowiedzi t.j. rozprawka czy esej, aż po autorów prac dyplomowych. Publikacja przyda się również osobie chcącej napisać jakiś tekst użytkowy, potrzebny jej do załatwienia spraw związanych z codziennym życiem. Książka adresowana jest także do studentów oraz nauczycieli -może bowiem stanowić dla nich ułatwienie w uczeniu innych sztuki pisania.

Gdzie kupić?

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica