Dorosłe dzieci rozwiedzionych rodziców

poradniki

Cierpienie będące rezultatem rozwodu rodziców nie kończy się na dzieciństwie, ale wdziera się daleko w głąb naszego dorosłego życia. Poniesione szkody są równie poważne w przypadkach, w których rodzice wprawdzie pozostają małżonkami, ale emocjonalnie są rozwiedzeni. Jim conway wie o tym dobrze. Nie pisze wyłącznie z pozycji badacza czy psychologa prowadzącego poradnictwo w tym zakresie, lecz na podstawie własnego cierpienia, bowiem wychował się jako dziecko rodziców emocjonalnie rozwiedzionych.

Sandra T | 2015-07-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka porusza wewnętrznie.
Autor sugeruje o konieczności przyjrzenia się po raz kolejny zepchniętym do podświadomości przykrym faktom z dzieciństwa, przeżycia ich po raz kolejny, i przez to wyzbycia się ich negatywnych skutków wpływających na teraźniejsze życie. Z racji tej, że sam pochodził z rodziny dysfunkcyjnej, uważam, że doskonale przedstawił problem Dorosłych Dzieci.
Serdecznie polecam.

emancypowana | 2013-11-01
Przeczytana: 31 października 2013

Bardzo dobra książka. Znalazłam wytłumaczenie na wiele moich nieświadomych zachowań. Uważam, że jest to książka, która może zapoczątkowań wiele zmian w życiu dorosłych dzieci rozwiedzionych rodziców.

himmelherrgott | 2013-05-07
Przeczytana: 10 marca 2012