Abecadło

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
wiersze, dla, dzeci

Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Był to autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci. Lokomotywa, Pan Hilary, Ptasie radio czy Słoń Trąbalski to tytuły wierszy, które najbardziej kojarzą nam się z tym poetą. Julian Tuwim to towarzysz dzieciństwa wielu pokoleń, które z równym zachwytem i radością słuchały lub czytały jego wiersze.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Abecadło z pieca spadło...
Kto z nas nie pamięta tego wierszyka. Weroniczka bardzo lubiła ten wierszyk jak była malutka. Teraz sama go w końcu przeczytała...i nadal jej się podoba.

Książkowo_czyta | 2011-10-13
Przeczytana: 1990 rok

Chyba nie ma potrzeby zbytnio się rozpisywać, rymowanka bardzo znana i lubiana.

Cudowna! Po prostu. Nic nie trzeba dodawać: tylko z bólem serca stwierdzić, że czasy to zamierzchłe, kiedy to moje ciekawskie oczęta przebiegały przez uroczą rymowankę i chłonęły dosłownie każdą literkę z niekłamaną radością.
Ach ten zapał siedmiolatka...szkoda, że z wiekiem mi stopniał.
Moja ocena:
10/10

Grażyna | 2010-02-09

Jak wszystkie wiersze Tuwima:Hit!

Danway | 2011-04-20
Przeczytana: 1989 rok

Coś bardzo zabawnego na początki czytania, by zapoznać się z literami a potem z całą resztą....

Lagrema | 2012-04-14

Lektura (nie)obowiązkowa każdego dziecka. :-)

Natalia | 2012-12-23

Przyjemny wierszyk i do tego pożyteczny do nauki abecadła dla dzieci.

Znakomity tekst Juliana Tuwima.
Moja córka w wieku 2+ chyba jest jeszcze za mała, aby zrozumieć abstrakcyjny charakter tego wiersza, ale bywa zaciekawiona ilustracjami.
Myślę, że utwór byłby bardziej odpowiedni dla 3- lub 4-latków.

Bohdan Butenko wspaniale projektuje, ale akurat w tej publikacji grafika wypada dość przeciętnie. Chyba wolę inne książki z jego udziałem.

| 2014-03-13
Przeczytana: 18 kwietnia 2008

Pani w drugiej klasie kazała nam się tego wiersza nauczyć na pamięć więc go bardzo dobrze znam bo się długo go uczyłam

tramindeska | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Mama kazała mi dodać, bo ponoć, dziecięciem będąc, uwielbiałam tego słuchać nawet dwadzieścia razy dziennie ;D