Wewnętrzny krytyk .. Jak zamienić destrukcyjną samokrytykę w twórcze wsparci

Tłumaczenie: Dariusz Bakalarz
Wydawnictwo: Ravi
9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
brak tytułu oryginału, wwybór tekstów
krato

Choćbyś nie wiadomo jak się starał, wewnętrznego głosu, który krytykuje Cię od środka, nie zadowolisz. Możesz jednak nie przyjmować dyktowanych przez niego warunków gry! Jak rozmawiać z Wewnętrznym Krytykiem? "Holistyczny Krytyk" ekspertem samodoskonalenia Jak radzić sobie z atakami Krytyka? Krytyk Wewnętrzny u kobiety i u mężczyzny Krytyk Wewnętrzny a stosunki...

Jak rozmawiać z Wewnętrznym Krytykiem?
"Holistyczny Krytyk" ekspertem samodoskonalenia
Jak radzić sobie z atakami Krytyka?
Krytyk Wewnętrzny u kobiety i u mężczyzny
Krytyk Wewnętrzny a stosunki międzyludzkie
Krytyk Wewnętrzny ze szczyptą soli

Autorzy, podróżując po świecie i pracując z ludźmi reprezentującymi różne kultury, ze zdumieniem zaobserwowali uniwersalność Wewnętrznego Krytyka. Przywdziewa on różne kostiumy, ale zawsze łatwo go rozpoznać! W Europie, Izraelu, Australii, USA, Japonii czy pld.-wsch. Azji - Wewnętrzny Krytyk wszędzie okazał się obecny. Oprócz fascynujących kulturowych różnic zaobserwowano też ogromne podobieństwo u Krytyków z całego świata: wszędzie paraliżują ludzi, odbierają im radość i skuteczność działania. Niegdy tez nikomu nie udaje się go całkiem pozbyć. Ale uwaga:

Wcale nie warto się go pozbywać!

Kiedy nauczymy się rozpoznawać Wewnętrznego Krytyka i odpowiednio z nim postępować, staje się naszym sprzymierzeńcem. Podobnie jak wiele cząstek naszej osobowości, zrodził się w naszym dzieciństwie, aby nas bronić i wspomagać - tylko że na swój specyficzny sposób. Pomóżmy mu zostać naszym prawdziwym przyjacielem!

źródło opisu: Ravi 2004

źródło okładki: Ravi 2004

Aleksandra | 2019-04-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Wspaniała książka, dokopuje się do twojej podświadomości, polecam robić zadania na koniec rozdzialu :)

Sermil | 2016-07-22

Książka jest naprawdę genialna! Must have dla wszystkich zainteresowanych tematem osobowości!