Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów

Tłumaczenie: Wojciech Białas
Seria: Poradnik bez Kantów
Wydawnictwo: Helion
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Everything Parent's Guide to Raising Girls
Danuta

Wychowywanie dziewczynki — obowiązek wdzięczny niczym Twoja córeczka! Zostać mamą lub tatą najmilszej istoty na świecie to cudowne doświadczenie, prawda? Jest taka drobna, niewinna, bezbronna. Jak sprawić, by wyrosła na silną, niezależną i realizującą swoje marzenia kobietę? W jaki sposób uchronić ją przed stereotypami i dyskryminacją? A wcześniej — jak przetrwać bunt dwuletniej...

Wychowywanie dziewczynki — obowiązek wdzięczny niczym Twoja córeczka!

Zostać mamą lub tatą najmilszej istoty na świecie to cudowne doświadczenie, prawda? Jest taka drobna, niewinna, bezbronna. Jak sprawić, by wyrosła na silną, niezależną i realizującą swoje marzenia kobietę? W jaki sposób uchronić ją przed stereotypami i dyskryminacją? A wcześniej — jak przetrwać bunt dwuletniej terrorystki?

Dla każdego dziecka można by napisać podobny poradnik. Jednak płeć Waszej pociechy determinuje niektóre jej cechy i zachowania. Dziewczynka to dziecko obdarzone nieograniczonym potencjałem dawania, tworzenia i realizowania swoich zamierzeń. Jeżeli dobrze wymieszasz to z własną miłością, cierpliwością i zdrowym rozsądkiem, doczekasz się córki odważnej, zadowolonej z siebie i swojego życia.

Dzisiejszy świat stawia przed dziewczynkami i ich rodzicami inne wymagania, niż bywało to wcześniej. Jednak bez względu na to, jaką rolę społeczną i zawodową będzie kiedyś pełnić Twoja córka, przez kilkanaście najbliższych lat czeka Cię jej wychowywanie i kształtowanie, aby wyrosła na szczęśliwą, spełnioną kobietę.

Nie zapomnij przy tym o przysłowiu ludowym: "Jaka rodzina, taka dziewczyna!".

Różnice w wychowywaniu i przygotowywaniu do dorosłego życia chłopców i dziewcząt.
Zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo Twojej córeczki.
Radzenie sobie z napadami histerii, humorami i utrzymywaniem higieny osobistej.
Kształtowanie niezależnego umysłu, samodzielności i pewności siebie nastolatki.
Umiejętne podejście do procesu dojrzewania, menstruacji i buntu.
Skuteczne egzekwowanie zasad i utrzymywanie dyscypliny.
Rozwijanie świadomej, odnoszącej sukcesy młodej kobiety.
Budowanie z córką bliskiej relacji, która przetrwa całe życie.

źródło opisu: www.septem.pl

źródło okładki: www.septem.pl

figlarna24 | 2013-04-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Bycie rodzicem wydaje się proste i nieskomplikowane. Bycie rodzicem córki wydaje się jeszcze prostsze, ale wcale tak nie jest. Córką jestem , córkę mam, więc wiem co mówię. Wychowywać córkę , to często zmagać się z delikatna i bardziej wrażliwszą materią niż w przypadku chłopca. Dziewczynki z natury często są tą bardziej drobną, niewinną i bezbronną istotą. Dopiero w trakcie procesu wychowawczo-poznawczego dziewczynka staje się dziewczyną, by stać się zaradną, silną i zdecydowaną kobietą. Ale czy tak się stanie zależy w największej mierze od nas opiekunów.

Dlatego , ja czytam i się "dokształcam" w tej dziedzinie, bo uważam, że nie ma doskonałych rodziców i zawsze warto się podeprzeć na wiedzy bardziej doświadczonych w tym temacie.

Dr Erika V. Sherin Karres jest wykładowcą i uznanym fachowcem w dziedzinie wychowania dzieci. Została wyróżniona tytułem Wybitny Nauczyciel.
Rebecca Rutlenge jest psycholożką, specjalizuje się w terapii rodzinnej oraz terapii indywidualnej dla dzieci i...

Ania | 2017-11-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam