Walka z szatanem - Ojciec Pio

5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
duchowość, ojciec Pio, szatan
religia
darekolsztyn

O. Gracjan Majka OFM Cap – jeden z najwybitniejszych znawców życia Ojca Pio - ukazuje historię życia Świętego jako nieustanne zmaganie się z przeciwnościami. Potwierdzały to niezwykłe zjawiska, przeżycia mistyczne i szczególne charyzmaty. Książka zawiera wiele niepublikowanych dotąd faktów i wydarzenia z życia Świętego. Sprzeciw Ojca Pio wobec zła – odczytywany z kart książki - był radykalny...

Sprzeciw Ojca Pio wobec zła – odczytywany z kart książki - był radykalny i jednoznaczny; taki był wobec siebie i wobec innych. Przez całe życie walczył z wielorakimi przeciwnościami, w tym także z szatanem. Mimo to pozostał nieustraszony na drodze kapłańskiego życia i czynił wszystko, aby zbawić siebie i ratować dusze grzeszników przed wiecznym potępieniem.

Był surowy i wymagający, choć niekiedy miał wątpliwości, czy nie przesadza. Wsparty radą kierownika duchowego, dochodził do wniosku, że nie może przyjąć innej postawy, jak tylko stanowczo zareagować. Także po śmierci i kanonizacji, Ojciec Pio pozostał „znakiem sprzeciwu” wobec laickiego, tak promowanego dziś sposobu myślenia świata.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1000/walka-z-szatanem

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1000/walka-z-szatanem