Wygrać duchową walkę

Gagner le combat spirituel
Egzorcyzm, szatan, religijność
religia
Salicar

Praktyczny podręcznik sztuki walki z mocami ciemności. Wielu ludzi, nawet uważających się za chrześcijan, traktuje postać Szatana jako przeżytek jakiś przestarzałych tradycji. Jednak Kościół, wspierany świadectwem egzorcystów, mistyków i świętych, mówi jasno: Nasz Przeciwnik istnieje i bez przerwy "jak lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć" (1 P 5,8). Dlatego musimy być czujni i gotowi do...

Praktyczny podręcznik sztuki walki z mocami ciemności.
Wielu ludzi, nawet uważających się za chrześcijan, traktuje postać Szatana jako przeżytek jakiś przestarzałych tradycji. Jednak Kościół, wspierany świadectwem egzorcystów, mistyków i świętych, mówi jasno: Nasz Przeciwnik istnieje i bez przerwy "jak lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć" (1 P 5,8). Dlatego musimy być czujni i gotowi do walki z nim w każdej chwili. Aby walka ta była skuteczna, powinniśmy nauczyć się sztuki jej prowadzenia i zwyciężania w duchowych bitwach. W nauce każdej sztuki ważną rzeczą jest dobry podręcznik, napisany przez znającego się na rzeczy autora. Takim właśnie podręcznikiem, jeśli chodzi o walkę duchową jest niewątpliwie książka o. Descouvemonta.
Swój intensywny kurs sztuki walki z mocami ciemności rozpoczyna on od szczegółowego zdemaskowania oszukańczej taktyki, którą stosuje diabeł. Następnie w sposób jasny i rzeczowy tłumaczy, jak możemy i powinniśmy mu odpowiadać, aby z tych zmagań wyjść zwycięsko, jaką duchową bronią dyspokunejmy i do jakich sojuszników możemy się odwoływać. Przygotowuje nas też do ostatniej walki, którą stoczymy u kresu naszej ziemskiej pielgrzymki, by potem oczekiwać na udział w definitywnym zwycięstwie, jakie Chrystus odniósł raz na zawsze nad grzechem i śmiercią.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe, 2013

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/product-pol-669-WYGRAC-DUCHOWA-WALKE.html

Salicar | 2016-08-30
Na półkach: 2016