Żyrafa czyli Po co i jak czytać poetów współczesnych

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
poezja, poeci
geokuba

- Takiego zwierzęcia nie ma! - wykrzyknał, jak wiadomo, pewien gość ogrodu zoologicznego na widok żyrafy. - Takiej książki nie ma! - tłumaczył nam pewien doświadczony redaktor, kiedy usłyszał, że napisaliśmy ją dla licealistów, ale i dla profesorów habilitowanych. Czytelniku! Sprawdź sam, czy żyrafa istnieje. Z nadzieją, że nie zaprzeczysz, oddajemy Ci do rąk książkę, której nie ma... choć...

Czytelniku! Sprawdź sam, czy żyrafa istnieje. Z nadzieją, że nie zaprzeczysz, oddajemy Ci do rąk książkę, której nie ma... choć naprawdę nie jest ona żartem.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie