Opowieści Wojenne. Tom 2

Tłumaczenie: Kamil Tralewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści Wojenne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mucha Comics
War Stories, vol. 2
9788361319337
wojna, komiks, garth ennis
komiksy
Camillos

WOJNA NASZYCH PRZODKÓW Niektórzy walczyli, aby ocalić świat. Niektórzy, aby go wyzwolić. Okrucieństwo i męstwo dominowały w największych konfliktach wojennych XX wieku – przez pryzmat tych zjawisk scenarzysta Garth Ennis oraz czterech świetnych rysowników komiksowych odtworzyło realia, w których toczą się opowieści z tego albumu. Od zmasowanych nalotów w Zagłębiu Ruhry, do narodzin jednostki...

WOJNA NASZYCH PRZODKÓW
Niektórzy walczyli, aby ocalić świat.
Niektórzy, aby go wyzwolić.

Od zmasowanych nalotów w Zagłębiu Ruhry, do narodzin jednostki SAS na pustyniach Afryki Północnej. Od porażających grozą widoków ruin Guerniki, do pokrytego smugami nieba Północnego Atlantyku.

Historie te rzucą Was w sam środek najgorszych terenów walk, jakie kiedykolwiek widział świat.

źródło opisu: Mucha Comics, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

giera | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Brytyjski scenarzysta Garth Ennis słynie z tego, że w swoich książkach epatuje czytelnika dużą dawką przemocy, brutalnego seksu, wulgarnym słownictwem. Krew, sperma, flaki to nieodzowne rekwizyty, które pojawiają się w jego scenariuszach, jakby testował swoich czytelników, ile są w stanie znieść, nim z niesmakiem i obrzydzeniem zrezygnują z dalszego czytania. Na szczęście nie wszystkie jego produkcje są takie właśnie. Nowele zebrane w tomie Opowieści wojenne pokazują czy też przypominają dlaczego Garth Ennis zaliczany był (jest?) do najzdolniejszych i najciekawszych scenarzystów piszących dla amerykańskiego przemysłu komiksowego.

Cztery opowieści zebrane w tomie Opowieści wojenne #2 powstały w 2003 dla Vertigo. Każda z nich została narysowana przez innego artystę: J jak Jenny przez Davida Lloyda, Rozbójnicy przez Cama Kennedyego, Sępy przez Carlosa Ezquerrę, a Archangielsk przez Gary’ego Erskine’a.

Wszystkie są na dobrym poziomie, równie dobrze się je ogląda, jak i czyta....

Andrzej | 2018-05-24
Przeczytana: maj 2018