W imieniu Polski Walczącej - 1 - Zamach na Kutscherę, 1 lutego 1944

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
komiks, polska, historia
komiksy
Paweł

Listopad 1943. W okupowanej Warszawie masowo giną rozstrzeliwani w ulicznych łapankach mieszkańcy. Nie wiadomo kim jest tajemniczy dowódca policji i SS, stojący za rozkazami o masowych egzekucjach. Dowódca Armii Krajowej wydaje rozkaz ustalenia jego personaliów i likwidacji zbrodniarza. Zadanie to otrzymują: szef wywiadu Kompanii Dyspozycyjnej "Pegaz" Kedywu Komendy Głównej AK "Rayski"...

Zadanie to otrzymują: szef wywiadu Kompanii Dyspozycyjnej "Pegaz" Kedywu Komendy Głównej AK "Rayski" (Aleksander Kunicki) oraz młodzież z I plutonu "Pegaza", dowodzona przez "Lota" (Bronisław Pietraszewicz).

źródło opisu: http://www.ipn.poczytaj.pl/249741

źródło okładki: http://www.ipn.poczytaj.pl/249741

purpurowarosa | 2016-06-16

Bardzo dobry komiks. Świetnie się czyta, grafika i tekst na bardzo wysokim poziomie. Doskonałe odświeżenie filmu "Zamach".

kendo777 | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Najlepszy z dotychczasowych komiksów Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego, stworzonych dla IPN. Rewelacyjne rysunki, arcygenialne kolory i niesamowite tempo akcji. Strasznie dobry komiks. Jestem zachwycony.