Sekty. Oblicza werbunku.

Wydawnictwo: Maternus Media
83-912429-5-1
religia

Autorowi książki chodzi przede wszystkim o prezentację mechanizmów i strategii werbunkowych stanowiących repertuar grup określanych powszechnie mianem sekt, jak też o zarysowanie zjawisk towarzyszących tym procesom. Niniejsza publikacja ma nie tylko charakter publicystyczny, lecz również informacyjno-profilaktyczny. Członkowie sekt nie czekają, aż adepci zgłoszą się do nich osobiście, lecz...

Niniejsza publikacja ma nie tylko charakter publicystyczny, lecz również informacyjno-profilaktyczny. Członkowie sekt nie czekają, aż adepci zgłoszą się do nich osobiście, lecz sami wykazują wielką aktywność w pracy werbunkowej. Pierwsze spotkanie może mieć miejsce na rogu ulicy, w centrum handlowym, na stacji kolejowej lub innym miejscu publicznym. Odpowiedzialność za to, jak sprawa potoczy się dalej ponosi przede wszystkim jednostka, która nie powinna przyjmować bezkrytycznie wszystkiego, co proponują jej nieznane osoby czy grupy. Niniejsza publikacja ma jej w tym pomóc.
„Książka, po którą Państwo sięgacie, zajmuje wyjątkowe miejsce wśród polskich opracowań poświęconych problematyce sekt. Stanowi najlepszą, najbardziej aktualną pozycję na naszym rynku, traktującą o metodach werbunku do kontrowersyjnych grup religijnych i parareligijnych (…). Piotr Tomasz Nowakowski – z determinacją właściwą rzetelnemu publicyście z zacięciem detektywistycznym – dotarł do wielu cennych materiałów, osobiście przeprowadzał wywiady z byłymi członkami tzw. sekt, nawiązywał kontakty z liderami kontrowersyjnych organizacji. Nie zadowalał się informacjami o wątpliwym pochodzeniu i nie szczędził starań w celu sprawdzenia ich wiarygodności” (z przedmowy Dariusza Kuncewicza, koordynatora Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie).

źródło opisu: Maternus Media, 2001.

źródło okładki: www.maternus.pl

litmaniak | 2014-01-05