Mów do mnie "pani Hitler" : kobiety jako ozdoba i maska narodowego socjalizmu

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Uraeus
Du kannst mich ruhig "Frau Hitler" nennen : Frauen als Schmuck und Tarnung der NS-Herrschaft
historia

Co skłania kobiety do tego, aby wiązać się z mężczyznami wyznającymi kult przemocy? Co każe im tolerować destrukcyjne działanie mężczyzny, a nawet znosić sytuację, kiedy ta przemoc kieruje się przeciwko nim samym? Dlaczego pewne siebie kobiety porzucają swój zawód i niezależność finansową i wchodzą w emocjonalne układy, które w żadnej mierze nie dają im satysfakcji? Volker Elis Pilgrim...

Volker Elis Pilgrim bada na przykładzie wybitnych kobiet Trzeciej Rzeszy przyczyny zachowania, które jest powszechne: urządzenie się u boku mężczyzny, o którego niszczycielskiej działalności nie chcą one wiedzieć. Pilgrim bada te wzorce życiowe na przykładzie skrajności, na podstawie biografii partnerek życiowych największych nazistów: Magdy Goebbels, Ewy Hitler, Emmy i Carin Goring.

źródło opisu: Uraeus 1999

źródło okładki: Uraeus 1999

kropka75 | 2015-05-08
Przeczytana: 01 lutego 2006

Świetna pozycja.
Dobrze napisana. Przepełniona wiedzą historyczną, jakiej w podręcznikach szkolnych próżno szukać.
Myślę że warto. Zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się II wojną światową i historią. Ciekawa także dla tych, których interesuje człowiek, psychologia, socjologia i różne zjawiska społeczne.

Książka zawiera historie życia kilku ważnych osób z samej góry rządów III Rzeszy. A przede wszystkich historie życia ich żon i partnerek.
Czyta się bardzo dobrze. Wciąga, interesuje od pierwszej strony.

Polecam.

Violetta | 2017-06-15