Zdobywcy orzechowego tortu

Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch
MoWi

Opowieść o uczniu klasy czwartej - Jędrku Wronie, który pewnego dnia spotyka w swoim ogródku ... olbrzyma! Olbrzym prosi Jędrka o dużą igłę i trochę włóczki, bo musi zacerować swój latający dywan. Tak zaczyna się ich niecodzienna znajomość. Waligóra jest jednym z ostatnich olbrzymów na ziemi. Wszyscy z jego rodu dawno się już zmniejszyli. Wiadomo, trudno być w dzisiejszych czasach olbrzymem. Waligóra lata więc po świecie i szuka kamienia filozoficznego, który pomoże mu się zmniejszyć.
Chłopiec zgadza się pomóc w poszukiwaniach. Od tej pory będzie latał w przeróżne zakątki kraju na latającym dywanie. Z Waligórą oczywiście! To wszystko w wielkiej tajemnicy przed rodzicami, siostrą i kolegami z klasy.
Jędrek na swej drodze spotka skrzaty, gnomy a córka króla elfów zamieszka na jakiś czas u niego w teczce.
Po wielu przygodach kamień filozoficzny zostaje odnaleziony!

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: opis autorski