Zdobywcy orzechowego tortu

literatura dziecięca
RSW Prasa-Książka-Ruch
1974-01-01
1974-01-01

Okładka książki Dom pod kasztanami Helena Bechlerowa, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Dom pod kaszta... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Iv i Finetta Natalia Gałczyńska, Józef Wilkoń
Iv i Finetta Natalia Gałczyńska,...
Okładka książki Czarodziejski młyn Alina Afanasjew, Jerzy Afanasjew, Teresa Wilbik
Czarodziejski ... Alina Afanasjew, Je...

Opowieść o dziesięcioletnim Jędrku Wronie, który pewnego dnia przed domem poznaje magicznego Olbrzyma, potrzebującego ogromnej igły i nitki do naprawy swojego dziurawego latającego dywanu.
Gigant szuka kamienia filozoficznego, który umożliwi mu się zmniejszyć i dostosować do świata, w którym brak miejsca dla Olbrzymów.
Chłopiec chętnie przyłącza się do wyprawy poszukiwawczej. Razem zwiedzą przeróżne zakątki kraju w wielkiej tajemnicy przed rodzicami, innymi dorosłymi i kolegami.

Historia jest ciekawa, i kończy się pomyślnie. Miła czytanka.

Chłopiec chętnie przyłącza się do wyprawy...

• Biblioteczka domowa
  • Książki z dzieciństwa
  • Z dzieciństwa
  • Paskudna okładka
  • Adam 2013
  • ZABAWNE.

Dodaj cytat z książki Zdobywcy orzechowego tortu