C#. Programowanie

Wydawnictwo: Helion
Programming C#
83-246-0213-5
Daniel

Język C# został opracowany przez firmę Microsoft jako podstawowe narzędzie programistyczne dla platformy .NET. C# łączący w sobie najlepsze cechy języków C, C++, Java i Visual Basic doskonale nadaje się do tworzenia aplikacji bazujących na komponentach. Jest prosty, bezpieczny ze względu na typy, oparty na obiektach i komponentach i przygotowany do obsługi mechanizmów komunikacji sieciowej. Za pomocą C# tworzone są nie tylko aplikacje na "duże" komputery, ale także programy dla platformy PocketPC. Popularność C# nadal rośnie, a jego producent stale inwestuje w dalszy rozwój tego narzędzia i platformy .NET.

"C#. Programowanie" to podręcznik przedstawiający tajniki tworzenia aplikacji dla .NET w języku C#. Przeczytasz w nim o podstawowych elementach i strukturach C#, zasadach programowania obiektowego oraz obsłudze wyjątków i błędów. Poznasz sposoby tworzenia aplikacji z wykorzystaniem podstawowych technologii tworzenia aplikacji dla platformy .NET -- ASP.NET, Windows Forms i ADO.NET. Nauczysz się wykorzystywać metadane i łączyć swoje aplikacje z API Windows oraz obiektami COM.

źródło opisu: Helion, 2006

źródło okładki: Helion, 2006