Jezus - człowiek czy Bóg?

Tłumaczenie: Ewa Morycińska-Dzius
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Jesus: Man or Myth?
religia
Averil

Jezus Chrystus jest jedną z najbardziej uwielbianych i równocześnie jedną z najohydniej szkalowanych postaci w historii ludzkości. Jaka jest prawda o nim? Czy w ogóle wiemy o nim coś na pewno? W tej miarodajnej, przejrzystej książce znany historyk i teolog stawia czoła trudnym pytaniom na temat Jezusa jako postaci historycznej. Namawia czytelników, by odłożyli na bok wszystkie założone z góry...

W tej miarodajnej, przejrzystej książce znany historyk i teolog stawia czoła trudnym pytaniom na temat Jezusa jako postaci historycznej. Namawia czytelników, by odłożyli na bok wszystkie założone z góry wyobrażenia i przyjrzeli się dowodom. To, co odkryją, może ich zaskoczyć.
Każdy rozdział zajmuje się innym problemem. Są to:
· Czy Jezus naprawdę istniał?
· Skąd wiemy, czy historie, które o nim znamy, są prawdziwe?
· Co Jezus sądził o sobie samym?
· Czy istotnie czynił cuda?
· Czy istotnie umarł na krzyżu?
· Czy istotnie zmartwychwstał?
Każdy, kto interesuje się historią i wierzeniami religijnymi, uzna książkę „Jezus, człowiek czy Bóg?” za fascynującą i inspirującą lekturę.

źródło opisu: Świat Ksiażki, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie