Najnowsze artykuły
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant1
- ArtykułyW nazwaniu tkwi siłaArnika0
- ArtykułyLive z Zadie Smith już 30 września — tego nie możesz przegapić. Sprawdź szczegóły!LubimyCzytać1
- ArtykułyCo nowego w wydawniczym świecie? 9 wrześniowych premier na ten tydzieńLubimyCzytać4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Carsten Peter Thiede
3
5,4/10
CARSTEN PETER THIEDE był profesorem Historii Nowego Testamentu oraz Papirologii i Archeologii na STH w Bazylei w Szwajcarii; wykład ał na Wydziale Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie im. Ben Gubiona w Negev, Beer-Sheva w Izraelu. Kierował pracami wykopalisk owymi w Moza-Qaloniyeh (Emaus) na zlecenie Izrael Antiquities Authority. Był autorem „The Jesus Papirus” i „The Kuest for the True Cross” (obie napisane wspólnie z Matthew d’Ancona) oraz „The Dead Sea Scrolls and the Jewish Origins of Christianity”. Zmarł w roku 2004.http://
5,4/10średnia ocena książek autora
15 przeczytało książki autora
26 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Emaus : zaginione święte miejsce chrześcijaństwa
Carsten Peter Thiede
0,0 z ocen
11 czytelników 0 opinii
2007
Najnowsze opinie o książkach autora
Jezusowy papirus Matthew D'Ancona
4,8
Książka niestety nie przedstawia zbyt wielu faktów na temat kodexu magdaleńskiego, jedynie niewiele ogólnych informacji. Ma ok 200 stron z czego niewiele jest poświęcone właściwemu zagadnieniu. Kilka rozdziałów nie dotyczy w ogóle zagadnienia. Jedynym ciekawym tematem jest ten poświęcony papirologii. Generalnie strata czasu. Autor w wielu miejscach opiera się na domniemaniach, próbując podciągnąć fakty pod swoją teorię.
Jezusowy papirus Matthew D'Ancona
4,8
Nie potrafię ocenić tej książki merytorycznie gdyż nie jestem ani specjalistą Biblistą, ani lingwistą ani papirologiem. Kocham Biblię i chcę ją stale poznawać. Z wielu powodów, tych świeckich jako że jest fundamentem naszego zachodniego systemu cywilizacyjnego i tych związanych z wiarą ponieważ ufam, że przez Karty Biblii Bóg ukazuje się człowiekowi. Jak więc tylko mogę czytam i teksty Biblijne i około-Biblijne związane z jej powstaniem, rozwojem i wszelkimi sporami lingwistycznymi jakie się wokół niej toczą. Ta książka opisuje historie odnalezienia i badań trzech naprawdę małych kawałków papirusu na których umieszczono krótkie fragmenty z Ewangelii wg. Świętego Mateusza. To jest główny motyw, ale opowieść ma znacznie więcej wątków. Jak choćby fajna część poświęcona papirologii, metodom badania lingwistycznego oraz życiu Brytyjczyków w Egipcie końca XIX w. Najważniejsze jednak to próby ustalenia daty zapisania tych fragmentów Ewangelii. Mają one niebagatelne znaczenie dla wiedzy Biblijnej.