Wyzwanie czytelnicze LC

978-83-61805-10-6
Szczecin, tajemnice, zagadki
historia
Agnieszka1985

Uzbrojony w aparat i notatnik ruszyłem do podziemi Urzędu Wojewódzkiego; zobaczyłem, gdzie w razie wybuchu wojny pracowałby prezydent miasta; pchałem georadar, szukając Sediny; pytałem, po co są mosty donikąd w Puszczy Bukowej, znalazłem zapomniany kawałek starego fortu. Okazało się, że Tajemnice Szczecina to nie tylko podziemne miasto, którego tak naprawdę nie ma. Andrzej Kraśnicki jr poleca...

Andrzej Kraśnicki jr poleca 22 historie o miejscach tajemniczych, intrygujących, często na co dzień niedostępnych oraz niewyjaśnionych, o nieznanych wydarzeniach z przeszłości Szczecina.

źródło opisu: www.walkowska.pl

źródło okładki: www.walkowska.pl

tom5210 | 2014-06-28
Przeczytana: 2012 rok

Świetna pozycja przedstawiająca wiele tajemnic Szczecina, które czasami codziennie mijamy na ulicach wcale ich niezauważając. Książka nie jest duża ale zawiera sporo interesujących fotografii i to zarówno z czasów obecnych jak i z okresu przedwojennego. Dla pasjonatów ciekawostek, tajemnic i historii Szczecina bardzo polecam.

elmirkaxp | 2018-11-29
Na półkach: 2018, Przeczytane