Pogoda. Zjawiska i ich przyczyny

Seria: Świat Przyrody
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Wetter
popularnonaukowa

"Meteorologia praktyczna w podręcznym formacie. Z 88 barwnymi fotografiami i 7 kolorowymi rysunkami. Ukazuje zjawiska związane z pogodą na wybranych kolorowych zdjęciach. Wyjaśnia przyczyny burzy, deszczu, powstawania chmur, mgły, sztormu i śniegu. Dodatkowe informacje na wewnętrznych stronach okładki: skala Beauforta, symbole na synoptycznej mapie pogody, strefy klimatyczne Ziemi."

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-13

Książka (w formacie kieszonkowym) skupia się na trzech zagadnieniach: 1) opisuje zjawiska zachodzące na niebie, 2) omawia pogodę (przyczyny i skutki), 3) podaje informacje o klimacie Ziemi. Wszystko podane w przystępnej formie. Plusem jest również ponad 90 ilustracji (głównie są to bardzo dobre kolorowe fotografie). Najważniejsze wiadomości dotyczące zjawisk związanych z pogodą udało się skupić w tej małej książce. Ciekawy przewodnik dla każdego. Godny polecenia.

Rege | 2017-06-02

Krótko i na temat.