Changeability

Wydawnictwo: Financial Times
biznes, finanse

Are you falling behind your competitorsa Are you too slow getting your products to marketa Are your overheads too higha These are just some of the challenges that companies face. However, initiating successful change strategies is far from easy. 70% of all change programmes fail. This book shows how you can make sure that when change happens (and it frequently does) your company is ready for it. Shareholders want to see change take effect immediately, as each day s delay can cost them money or l