Żyć Ideałami, tom 1: Między lękiem a pragnieniem

Tłumaczenie: Jerzy Kochanowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "PSYCHOLOGIA I FORMACJA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Vivere gli ideali
żyć, ideałami, lęk, pragnienie

Książka Manentiego zawiera trafną analizę postaw współczesnego człowieka wobec wartości chrześcijańskich. Autor przedstawia w przystępny sposób różnicę i konflikt pomiędzy religijnością funkcjonalną a religijnością osobową, pomiędzy wykorzystywaniem Boga do własnych celów a służbą Bogu objawiającemu się w dziejach świata. Czytelnik poznaje zagrożenia i pozytywne możliwości religijnego rozwoju człowieka, zwłaszcza w perspektywie chrześcijańskiej. Publikacja jest udaną próbą zastosowania odkryć współczesnej psychologii do chrześcijańskiej wizji człowieka. Rozważania, oparte na solidnej podstawie teologicznej, odwołują się do nurtu psychologii, który nie jest jeszcze wystarczająco znany w Polsce.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM 2005

źródło okładki: Wydawnictwo WAM 2005