Zasada odpowiedzialności: etyka dla cywilizacji technologicznej

Wydawnictwo: Platan
The Imperative of Responsibility: In Search of Ethics for the Technological Age
filozofia i etyka

Zasada odpowiedzialności stanowi owoc wieloletnich przemyśleń autora nad sytuacją człowieka i świata wynikłą z rozwoju nauk przyrodniczych i techniki. Sytuacja ta rzuca wyzwania, na jakie tradycyjna etyka nie jest w stanie adekwatnie odpowiedzieć. Stad napotykamy tu próbę wypracowania nowej etyki - etyki przyszłości, która uwzględniać musi nie tylko relacje międzyludzkie, ale też stosunek człowieka do natury w ogóle. Książka ta cieszy się niezwykłym powodzeniem w świecie - ponad 150 000 egz w Niemczech, a jej autor nagrodzony został w 1987 r. Nagrodą Pokoju księgarzy niemieckich.

źródło opisu: Wydawnictwo Platan, 1996

źródło okładki: http://www.wydawnictwoplatan.home.pl/cgibin/shop?info=9&sid=5c3a6fc0

Marek | 2016-06-05
MARSCORPIO_TRUD | 2016-02-28