918-578

978-83-62574-12-8
poezja polska
poezja
jagarkar

Za pomocą kartki papieru, płyty CD z nagraniem swojej muzyki, audiowizualnego performance czy wiersza cybernetycznego zamieszczonego w internecie – a wszystkie z wymienionych tu form przekazu należą do codziennego arsenału artysty – Roman Bromboszcz kwestionuje i burzy utrwalone protokoły artystycznej komunikacji i zachowań, każąc nam na nowo zastanawiać się nad tym, czym jest poezja; jaka jest przyszłość słowa i czy autor dzieła sztuki wciąż jest jeszcze człowiekiem, czy może już cyborgiem. Pod swoją połyskliwo-zgrzytliwą powierzchnią estetyczną, twórczość Bromboszcza skrywa pogłębioną refleksję filozoficzną: to krytyka języka, obrazu i zarazem cyfrowego świata, dzięki któremu utwory te powstają, i na którym pasożytuje.

Mariusz Pisarski

• • •

„918-578” to interfejs poeta-komputer, wskazujący na moment generowania tekstów automatycznych. Literatura to baza danych, a montowane utwory zapisywane są jako funkcja matematyczna językiem html, php czy perl.„918-578” to swoiste pierce'owskie symbole, sygnały i szumy. 404? Referesh. Entropia sięgnęła zenitu.

Urszula Pawlicka

źródło opisu: Korporacja Ha!art, 2012

źródło okładki: http://ha.art.pl/sklep/index.php?p368,918-578

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!