Zgłosuj na książki roku 2017

Au Carrefour des Ecritures. Initiation a la Lectio Divina
83-7168-050-3
religia
aigimig

Pismo święte jest listem Boga do ludzi. Powinniśmy ten list otworzyć i przeczytać, by poznać Tego, który na stronach Świętych Ksiąg pragnie spotkać się z człowiekiem. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani, aby nie tylko czytać i rozważać z wiarą Słowo Boże, lecz przede wszystkim modlić się Słowem. Autorka ukazuje, w jaki sposób możemy rozważać i modlić się Słowem Bożym podczas codziennego doświadczenia "Lectio divina". Jej propozycja jest bardzo prosta i zrozumiała dla wszystkich: czytaj - rozważaj - módl się - kontempluj - wdrażaj w życie to, o czym pouczyło cię Słowo Boże. Książkę te polecamy wszystkim, a szczególnie tym, którzy pragną nawiązać głębszy dialog z Chrystusem, który "na rozdrożach Świętych Ksiąg" przemawia do serca każdego człowieka.

źródło opisu: okładka

peccator | 2015-06-07