Morze, saksy i Dar Młodzieży

Wydawnictwo: nakład autora
morze, żeglarstwo, podróże
literatura faktu
Averil

,,Namiary", lipiec 1989 r. Red. Andrzej Sitek w artykule ,,Z prądem i pod prąd" napisał: ,,Józef Franciszek Wójcik już w pierwszej swej książce ,,Prezydent Hebryd" (1995) dał się poznać jako autor bezkompromisowy, odważny, wrażliwy, choć była to powieść, w której wątki fantastyczne przeplatały się z realiami marynarskiego żywota. Druga książka, ,,Dar Młodzieży i inne opowiadania", to już...

Druga książka, ,,Dar Młodzieży i inne opowiadania", to już raczej fabularyzowany reportaż literacki...

Ogromnym walorem prozy Wójcika jest szacunek dla prawdy i przedstawianie rzeczywistości bez owijania w bawełnę. Autor czarne nazywa czarnym, a białe białym. Taki warsztat pisarski, taką szczerość wypowiedzi raczej rzadko się spotyka, zwłaszcza w relacjach o kontaktach międzyludzkich".

,,Opowiadania niezwykle zróżnicowane: zabawne, refleksyjne i liryczne do łez".

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie