Wino. Jak zostać znawcą

978-83-7243-974-1
wino
poradniki
Mateusz

Wino zostało stworzone po to, aby dostarczać nam przyjemności, a Ty wiesz jedynie tyle, że jest czerwone, różowe lub białe; słodkie albo wytrawne. Ale jak i gdzie się je produkuje, jak powinno smakować, to już całkiem inna historia... Z jakiego szczepu powstało wino? Jakie znaczenie ma rocznik? Jakie są rodzaje tych trunków? Co decyduje o bukiecie wina? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą...

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą autorzy tego poradnika. Znajdziesz w nim mnóstwo przydatnych, aktualnych i łatwych do zastosowania wskazówek, dzięki którym z przeciętnego konsumenta zamienisz się w pewnego siebie amatora win. Z książki dowiesz się, jak dobierać wino do różnych potraw i jak odróżniać wspaniałe, umiarkowanie drogie trunki od drogich, nie zawsze wartych swojej ceny.
W tajniki wina wprowadzą Cię profesjonalni sommelierzy z wieloletnim doświadczeniem.

źródło opisu: http://rm.com.pl/x_C_I__P_11580-110003.html

źródło okładki: http://rm.com.pl/img/1/11580.jpg

Mateusz | 2012-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Dobry, choć jak na mój gust nieco rozwlekły opis tego czym jest wino, gdzie się je produkuje, jak je smakować, przechowywać i o nim mówić. Coś w sam raz dla laika albo kogoś, kto do tej pory pił ten trunek nie wiedząc z czym do końca ma do czynienia.

Tomasz | 2017-07-24
Przeczytana: 07 sierpnia 2017