Zgłosuj na książki roku 2017

Kic Przystojniak „Bestia znad Wisły”

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
8391619621
komiks
komiksy

Kic Przystojniak to jeden z najbardziej udanych ­ i bardziej popularnych ­ polskich komiksów lat dziewięćdziesiątych. Tytułowy bohater to dzielny polski zając. Brak siły fizycznej z naddatkiem rekompensuje mu spryt i pomysłowość, by nie powiedzieć bezczelność. Talenty te, początkowo demonstrowane w swojskiej sielsko-podwórkowej scenerii, okazały się przydatne także, gdy autorzy zaczęli wysyłać dzielnego zająca w różne epoki, miejsca i konwencje. Kic jest kwintesencją polskiego sprytu i zaradności, co czyni z niego modelowego i archetypowego bohatera polskiego komiksu. I trzeba przyznać, że godnie pełni tą odpowiedzialną funkcję. Brak zwartego wydania przygód Kica był jedną z najdotkliwszych luk we współczesnym polskim komiksie. Najwyższy czas tą lukę zapełnić.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy