Fistaszki zebrane 1965–1966

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Fistaszki zebrane (tom 8)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Complete Peanuts 1965-1966
Fistaszki, Snoopy, humor, komiks
komiksy
Snoopy

W tym tomie światem Fistaszków wstrząsają dwa wielkie wydarzenia. Po pierwsze Snoopy wkłada pilotkę i gogle, po czym wspina się na dach budy, by wyruszyć na pierwszą z wielu potyczek z osławionym Czerwonym Baronem. Po drugie zaś Charlie Brown na letnim obozie zaprzyjaźnia się z chłopcem o imieniu Roy, który wprowadzi do kręgu zaprzyjaźnionych dzieci swoją koleżankę – piegowatą i energiczną Peppermint Patty…

źródło opisu: www.nk.com.pl

źródło okładki: www.nk.com.pl

Kolejna dobra książka... a właściwie tom Fistaszków. Kolejne świetne historię.

Jesteś fanem Fistaszków? Zobacz grupę Fanklub Charlesa M Schulz

kendo777 | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 28 maja 2015

Ósmy tomik Fistaszków jest jednym z najlepszych. Snoopy jako as lotnictwa z czasów I Wojny Światowej jest niepodrabialny, a obyczajowe wątki z wyprowadzką Lucy i Linusa z miasta, oraz spaloną budą Snoopy`ego chwytają za serce. Wyobraźcie sobie czytelników Fistaszków z lat 60., którzy na kolejny odcinek musieli czekać cały dzień, a sprawa wyprowadzki wyjaśniła się dopiero po paskach z całego tygodnia. My mamy całość od razu. Schroeder i jego pianinko, porady psychiatryczne Lucy i kłopoty sercowe Charlie`ego Browna jak zwykle na najwyższym poziomie. I nie tylko te wątki. Festiwal pomysłów Schulza.

BetiFiore | 2015-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Rewelacja, zresztą nic dziwnego - Fistaszki to mistrzostwo świata komiksu i nigdy się nie nimi nie znudzę. Jeżeli ktoś myśli, że to książeczki dla dzieci, zachęcam do lektury. Umiejętność obserwacji świata, trafne teksty, humor, ironia na pewno zaskoczą niejednego sceptyka. Polecam też jako skuteczną, gratisową kuracja psychoterapeutyczną. :)

kipog | 2014-05-11
Przeczytana: 10 maja 2014

Jak zwykle rewelacja. Tylko nie wiem dlaczego ten Snoopy zaczął latać samolotem i polować na Czerwonego Barona! :)

Jasiek | 2013-06-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: kwiecień 2013

Niezły czad i mega ubaw!!!

kalofonia | 2013-06-21
Przeczytana: 17 czerwca 2013

"Fistaszków" nikomu nie trzeba przedstawiać. Snoopy, Charlie Brown, Lucy, Linus mają dziś ponad 60 lat i od dawna stoją na piedestale komiksowych bohaterów. Podbili serca kilku pokoleń i nie dadzą łatwo usunąć się w cień. W maju ukazał się kolejny, już ósmy, tom "Fistaszków zebranych", wspaniałej kolekcji słynnych historyjek Charlesa Schulza.

Ten krótki komiks zaczął ukazywać się w 1950 roku, a nowe obrazki gościły na łamach prasy aż do roku 2000. Przez te wszystkie lata "Fistaszki" dorobiły się niesamowitych statystyk, jeśli chodzi o popularność i zasięg, to 335 milionów czytelników na całym świecie naprawdę robi wrażenie. Trudno jednoznacznie określić na czym opiera się urok tych historyjek. Specyficzne poczucie humoru, prosta kreska, niebanalne postacie, wnikliwe spostrzeżenia – wszystko to sprawia, że Fistaszki budzą wielką sympatię i nazywane są arcydziełem wśród komiksów.

Twórczość Schulza jest przede wszystkim przepustką do świata dzieci. Autor wykazał się wielką...

Snoopy | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

"Paski" z roku 1965 nieco słabsze, niż zwykle, za to rok następny to już powrót do najwyższej formy.