Encyklopedia plemion Indian Ameryki Północnej. Ludzie, kultura, historia, współczesność

Wydawnictwo: Miniatura

Pierwsza w Polsce próba encyklopedycznego ujęcia najważniejszych i podstawowych wiadomości z zakresu szeroko rozumianej charakterystyki poszczególnych plemion indiańskich zamieszkujących obszary dzisiejszych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Zwięzłe informacje o plemionach zostały pomyślane jako rodzaj wprowadzenia w umiejscowienie geograficzne, charakterystykę kulturową, religijną, obyczajową,...

Zwięzłe informacje o plemionach zostały pomyślane jako rodzaj wprowadzenia w umiejscowienie geograficzne, charakterystykę kulturową, religijną, obyczajową, historię, wreszcie elementy życia współczesnego. Niemal każde hasło zostało opatrzone wskazówkami bibliograficznymi, które pomogą czytelnikowi odnaleźć znaczące, obszerne monografie plemienne i dotrzeć do bardziej wyczerpujących informacji.

źródło opisu: Wydawnictwo Miniatura, 2009

nachez | 2016-10-17