Stigmata: tom 3

Cykl: Stigmata (tom 3)
Wydawnictwo: Studio JG
スティグマータ 赤煉の聖者
komiksy

Ostateczne starcie było tylko kwestią czasu. Czy RADEM poradzi sobie w rozgrywce sam przeciwko wszystkim? Czy Iota, który odzyskuje coraz więcej wspomnień, a wraz z nimi dawną, świętą moc, znów stanie się Bogiem Śmierci? Jedno jest pewne - stowarzyszenie Egregoris na pewno nie będzie czekać z założonymi rękoma, aż ich przeciwnik się wzmocni. Kiedy wielki spisek wejdzie w swoją ostatnią fazę, już nikt nie będzie bezpieczny...

źródło opisu: Studio JG, 2012

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Anezka | 2018-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2018

Fajna, nie wiem czemu się tak długo przed nią wzbraniałam. Chociaż w porównaniu do innych mang zakończenie było bardzo krótkie. Podobne, chyba "Serafin Dni Ostatnich", ze względu na tematykę.

lullaby96 | 2014-12-23
Na półkach: Przeczytane, Manga/Manhwa
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się ostatni tomik. Najbardziej mnie bawi ojciec Hinsel, który czasem zachowuje się niczym wcielony diabeł. Oczywiście jest to w ramach dowcipu.
Podoba mi się idea stygmaty. Muszę przyznać, że to było na swój sposób genialne. Szczerze mówiąc nie wpadłabym na to i tutaj wielki plus dla Ko. Ponownie były ukazana konszachty wysoko postawionych osób duchownych z demonami. Trzeba przyznać, że mimo tego, że seria jest krótka to Ko odwaliła kawał dobrej roboty. Kreska przyjemna dla oka. Tematyka inna niż to zazwyczaj można znaleźć na półkach wśród mang. Ko wykazała się niezwykłą oryginalnością.

Zielony | 2013-03-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 marca 2013

Oj, chyba najciężej mi opisać właśnie tą część "Stigmaty". O ile pierwszy tom można uznać za niezłą komedyjkę a klimatach wojny ludzi z demonami, drugi tom był już nieco poważniejszy, mimo, że parę zabawnych rzeczy też się znalazło. Trzeci kontynuuje drogę obraną przez poprzedników. Jest zdecydowanie najbardziej poważna z całej trylogii.

Trzeci tom "Stigmaty" to tak naprawdę w 80% walka rozstrzygająca między dobrem a złem. Autorka jednak nie sprowadziła całej mangi do jednego wielkiego "łubudubu", co się jej chwali. Myślę, że dla fanów poprzednich tomów najciekawszym wątkiem będzie wątek ojca Ioty, który w końcu odzyskuje wspomnienia. Tak, w cieniu ostatecznego pojedynku rozgrywa się mnóstwo innych ciekawych rzeczy, i to mi się w tej mandze podoba.

A co się nie podoba? Powiem krótko: według mnie "Stigmata" powinna liczyć sobie przynajmniej 4 tomy z tego trzeci powinien być rozbity na dwa, a wątki nakreślone w nim rozbudowane. Niestety, akcja tutaj tak pędzi, że wiele ważnych...

Honoo69 | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Nie podoba mi się że takie krótkie. Dopiero historia się rozwinęła a już jest koniec. :/

Gaja | 2018-01-28
Na półkach: Przeczytane, MANGI