8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
satanizm, religia, szatan, poker
religia
Matacz

Jan Paweł II, 24 maja 1987 r., w czasie pobytu w sanktuarium św. Michała Archanioła w prowincji Foggia, powiedział: „Ta walka z szatanem, którą wyraża postać Michała Archanioła, jest aktualna także i dziś, ponieważ szatan nadal żyje i działa w świecie. W rzeczywistości zło, jakie się w nim znajduje, nieład w naszym społeczeństwie, zamęt w człowieku i pęknięcie wewnętrzne, którego ofiarą się stał, nie są jedynie konsekwencją grzechu pierworodnego, lecz także skutkiem nękających i ukrytych działań szatana, który zastawia pułapkę na równowagę moralna człowieka to dlatego św. Paweł nie waha się nazwać go `bogiem tego świata` (2 Kor 4, 4), jawi się bowiem jako podstępny zwodziciel, wślizgujący się do naszego postępowania po to, by wprowadzić doń różne dewiacje, zarówno szkodliwe jak i pozornie zbieżne z naszymi instynktowymi aspiracjami. „

źródło opisu: Adam, 2010

źródło okładki: http://www.weltbild.pl

apache_server | 2014-01-26
Przeczytana: 19 września 2010

Bardzo dużo cennych skondensowanych informacji o masonerii. Są wątki nie uwypuklone wcześniej w innych książkach. Silna pozycja.