Niewolnica Lwa

Seria: Greckie opowieści
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
The Lion's Slave
Ag2S

Syrakuzy, Grecja, 213 rok p.n.e. Archimedes jest najmądrzejszym człowiekiem w całej Grecji. Więc, gdy Rzymianie napadają na miasto, to on ma ocalić swój lud. Lidia, jego niewolnica, jest pewna, że mu się uda, wiwatuje więc razem z innymi, kiedy Lew z Syrakuz wymyśla jeden genialny wynalazek za drugim. Ale kto naprawdę jest ich pomysłodawcę? Greckie opowieści to przezabawne historie, napisane...

Greckie opowieści to przezabawne historie, napisane przez autora, popularnej i w Polsce, dowcipnej serii "Straszna historia".

źródło opisu: Olesiejuk, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lidka | 2017-07-27
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo śmieszne krótkie opowiadanie (niejako mit) o starożytnych czasach. Jedna z ulubionych serii moich córek. Duży druk pomagający w nauce czytania . Polecam

oliwiap24 | 2012-12-21
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Bardzo fajna książka.Archimedes był dobrym wynalazcą jednak umarł i to mnie zdżwiło.Ale ogólnie fajna książka.

olaf2009 | 2016-10-19
Przeczytana: 18 października 2016

Krótka historyjka w nawiązaniu do życia Archimedesa i jednej z sentencji Ezopa. Dobra.

Tecna | 2015-02-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 27 lutego 2015

moim zdaniem ona nie była głupia.

marlanes | 2017-03-18
Manahalia | 2015-02-21