O myszy miejskiej w spartańskim domu

Tłumaczenie: Krzysztof Wiśniewski
Seria: Greckie opowieści
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
The Town Mouse and the Spartan House
Ateny, Sparta, starożytność, Dariusz
Ag2S

Ateny, Grecja, 430 rok p.n.e. Trwa wojna Aten ze Spartą, ojczyzną najbardziej okrutnych ludzi na świecie. Kiedy zaraza atakuje Ateny, Dariusz musi opuścić rodzinne miasto, by spotkać się z wujem Alkmeonem, spartańskim generałem. Spartanie uważają Dariusza za słabeusza. W jaki sposób udowodni im, że są w błędzie? Greckie opowieści to przezabawne historie, napisane przez autora, popularnej i w...

Greckie opowieści to przezabawne historie, napisane przez autora, popularnej i w Polsce, dowcipnej serii "Straszna historia".

źródło opisu: Olesiejuk, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lidka | 2017-07-27
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo śmieszne krótkie opowiadanie (niejako mit) o starożytnych czasach. Jedna z ulubionych serii moich córek. Duży druk pomagający w nauce czytania . Polecam

olaf2009 | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Krótka historyjka z czasów starożytnej Grecji. Dobra, inspirowana moralizatorstwem Ezopa. Nie tylko dla dzieci.

Dorcia | 2016-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Interesujące opowiadanie, nie tylko dla dzieci.

marlanes | 2017-03-18
Manahalia | 2015-02-21