Trojański kłamca

Seria: Greckie opowieści
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
The Boy who Cried Horse
Ag2S

Troja, 1180 rok p.n.e. Acheron jest pieśniarzem i najlepszym kłamcą w Troi. W jego opowieściach książę Parys i bohaterowie trojańscy urastają do rangi bogów. Pewnego dnia w obleganej przez wojska Menelaosa Troi pojawia się tajemniczy starzec z wiadomością, że wroga armia uciekła bez walki. Acheron odkrywa podstęp. Ale kto mu teraz uwierzy? Greckie opowieści to przezabawne historie napisane...

Greckie opowieści to przezabawne historie napisane przez autora popularnej i w Polsce dowcipnej serii "Straszna historia".

źródło opisu: Olesiejuk, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lidka | 2017-07-27
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo śmieszne krótkie opowiadanie (niejako mit) o starożytnych czasach. Jedna z ulubionych serii moich córek. Duży druk pomagający w nauce czytania . Polecam

MajinFox | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Nie wiem, czy ktoś urodzony w latach osiemdziesiątych miał możliwość przegapienia tego autora. Nawet osoby na bakier z historią latały z tymi książkami i czerpały przyjemność podczas czytania "Strrrasznych historii". Sam miałem dwie: o Rzymianach i Grekach, choć pamiętam, jak rodzicielka sugerowała mi, żeby wybrać jedną inną, np. o Egipcjanach. W czwartej i piątej klasie byłem tak zafiksowany na punkcie bogów tamtych lat, że musiałem mieć akurat te dwa tomy.

Dziś Grecja kojarzy mi się z leniwą reprezentacją piłkarską i catenaccio, jednak gdy zobaczyłem po złotówce "Greckie opowieści" wróciłem do swego dziecięcego świata. "Trojański kłamca" to cieniutka książeczka, która bardziej zaspokoi dzieci, niż dorosłych (w przeciwieństwie do "Strrrasznych historii"). Opowieść o pieśniarzu Acheronie jest bogato ilustrowana, ale niestety na tyle krótka, że starczy na jedno posiedzenie.

Nie zostawia tego wspaniałego zachwytu, okropieństwa i innych ambiwalentnych uczuć, które towarzyszyły w...

olaf2009 | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Świetna! Grecka opowieść o Troi w krótkim, baaaardzo humorystycznym wydaniu.