Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń

Wydawnictwo: Psychoskok
Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń
978-83-6354-823-0
Monika

Miło mi oddać w ręce Czytelników kolejną książkę,którą zapowiadałem w roku ubiegłym. Stanowi ona zbiór refleksji i rozważań dotyczących rozwoju człowieka w najbardziej fundamentalnych obszarach życia. Zasadniczą treścią są dychotomie i kontrasty tkwiące w ludzkiej naturze, w szczególności oscylujące wokół osi miłość-nienawiść, być-mieć, pycha-pokora, siła-słabość, sukces-porażka, wiara-ateizm, początek-koniec. Wnioski i argumenty zaprezentowane przez Autora jako własne wsparte zostały specjalistyczną literaturą z zakresu psychologii, wzbogacając treść o migawki i odsłony niezwykle interesujących teorii. Publikacja ta stanowi kontynuację i pogłębienie zagadnień wcześniejszych książek, z tą różnicą, że obecna pozycja koncentruje się głównie na mechanice i dynamice ludzkich dążeń.

Nieco kontrowersyjny wydaje się być tytuł oraz projekt okładki. Niektórzy mogą nawet poczynić zarzuty o obrazoburstwo, lecz zamysł taki jest celowy i merytorycznie uzasadniony. Człowiek to złożony amalgamat wielu elementów składowych, w tym tych pozornie wykluczających się. Adolf Hitler to obraz wcielonego zła, nienawiści, śmierci, pogardy dla ludzkiego życia, podczas gdy Jezus Chrystus stanowi absolutne i totalne tego przeciwieństwo – to symbol miłości, ofiarnego poświęcenia i posłuszeństwa w wierze. I mimo że oboje reprezentują ekstremalnie przeciwległe obozy, to są oni realną lub potencjalną częścią psychiki każdego z nas.

Zapraszam Czytelników do refleksji nad biologią i psychodynamiką natury ludzkiej. Nie skrywam nadziei, że niektórzy mogą odnaleźć w tej książce coś więcej niż wiedzę i spojrzą na siebie rzetelnym i uczciwym okiem, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości ich życia. Jestem też otwarty na dyskusje i polemiki z Państwem – krupinski@psychoskok.pl.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/adolf-chrystus-dychotomia-ludzkich-dazen_p24

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/adolf-chrystus-dychotomia-ludzkich-dazen_p24

renata grześkowiak | 2014-01-05
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka traktująca o pierwiastkach wyjątkowego, wybitnego wręcz dobra, jakie posiada każdy człowiek, jak i o równie silnym pierwiastku zła, które też drzemie w każdym z nas. Uświadomienie sobie tego pozwala głębiej wejrzeć w siebie samego...bardzo dobrze się czyta. Książka z dziedziny psychologii, pozostawia niezatarte wrażenie.

Paulina Kwiatkowska | 2012-12-08

,,Adolf Hitler to obraz wcielonego zła, nienawiści, śmierci, pogardy dla ludzkiego życia, podczas gdy Jezus Chrystus stanowi absolutne i totalne tego przeciwieństwo – to symbol miłości, ofiarnego poświęcenia i posłuszeństwa w wierze. I mimo że oboje reprezentują ekstremal6 nie przeciwległe obozy, to są oni realną lub potencjalną częścią psychiki każdego z nas." Fragment tekstu

Ryszard Krupiński to autor książek i programów szkoleniowych z zakresu rozwoju osobistego i psychologii dążeń. Specjalista psychoprofilaktyki uzależnień, pedagog, ekonomista , lektor języka angielskiego, przedsiębiorca. Autor w swoich rozważaniach i medytacjach zawarł perspektywę i spojrzenie na człowieka w ujęciu holistycznym, z akcentem psychologicznym, pedagogicznym, kulturowym i filozoficznym. Refleksje te stanowią wyraziste wsparcie w procesie indywidualnego rozwoju osobistego i projektowania swojego życia.

To zdolność rozumienia decyduje o naszym człowieczeństwie. Zdaniem autora dwoma osobami, które...