Ciekawe dlaczego samoloty mają skrzydła

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Seria: Ciekawe dlaczego...
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
I Wonder Why Planes Have Wings
ciekawe dlaczego, dla dzieci

Dlaczego okręty nie toną? Który samolot mógł machać dziobem? Które samochody mają skrzydła? Książka ta w interesujący i zrozumiały sposób odpowiada na pytania dotyczące środków transportu. Wyjaśnia zasadę działania silnika spalinowego, opisuje różne pojazdy lądowe, powietrzne i morskie, przedstawia ciekawostki związane z transportem. Zawiera także sporo informacji o historii i rozwoju tego działu techniki. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych!
Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne – czasem trudne, czasem nietypowe – pytania. Na kartach tych książek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Rege | 2017-05-27
Na półkach: Posiadam

Nauka nie tylko dla dzieci

Sylwia Stargazer Melon | 2017-02-11
Madeline_Jefris | 2016-04-05