Enterprise Resource Planning

Wydawnictwo: Course Technology
biznes, finanse

In today s cutting-edge business world, enterprise resource planning (ERP) software plays a critical role. By bringing a company s many different functions together into one large integrated system, it creates an abundance of opportunities for growth and increased productivity. However, mastery of ERP is central to success and Concepts in Enterprise Resource Planning, 3e, International Edition provides the perfect tool for making sense of this vastly important technology. The book examines enter