Otwieranie dłoni myśli. Podstawy buddyjskiej praktyki

Tłumaczenie: Jacek Majewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "BIAŁY SMOK". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Goniec Serwis - Włodzimierz Kalisz
Opening the Hand Of Thought
religia
Ewik

Kiedy rezygnujemy ze swoich koncepcji, nie jest możliwa żadna inna rzeczywistość niż ta, która istnieje właśnie teraz. Ta niezaprzeczalna rzeczywistość to prawda życia, która jest w fundamentalny sposób powiązana ze wszystkim we wszechświecie. Chwila obecna jest najważniejsza. Przebywanie tu i teraz, w tej rzeczywistości, puszczanie wszystkich przypadkowych rzeczy pojawiających się w naszym umyśle — to właśnie nazywam „otwieraniem dłoni myśli”.
KOSHO UCHIYAMA ROSHI

Słowa Uchiyamy od dawna stanowiły dla mnie źródło inspiracji, z zachwytem przyjmuję więc to poprawione i rozszerzone wydanie jego nauk.
Robert Aitken, autor „Wchodząc na ścieżkę zen”

Niewiele książek tak wiernie i jasno przedstawia istotę praktyki zen.
John Daishin Buksbazen, autor „Zapomnieć siebie”

Żaden współczesny mistrz zen nie wyjaśnił medytacji zen w równie przejrzysty i przystępny sposób, jak ten wyjątkowy nauczyciel.
Artur Braverman, autor „Mud and Water” i „Living and Dying in Zazen”

Jeśli macie zamiar przeczytać w tym roku jedną książkę na temat zen, powinna to być właśnie ta książka.
James Ismael Ford, autor „In This Very Moment”

źródło opisu: Z okładki książki

źródło okładki: http://sklepzen.blogspot.com/2010/12/otwieranie-doni-mysli.html

rabpop | 2013-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Buddyzm
Przeczytana: 13 listopada 2012

madra książka napisana przez świadomego swego doświadczenia mnicha. Jak sam wspomina czekał z napisaniem jej do momentu aż poczuje że to co puści w świat może być coś warte. Kwintesencja zen soto.

Ewik | 2012-10-11

Piękna książka o "życiu w pełni przytomnym", opisująca podstawy praktyki zen.

"Lilia kwitnąca na polu - dlaczego kwitnie? Nie kwitnie w jakimś szczególnym celu, lecz tylko dlatego, że obdarzona została życiem"