Mój straszny brat

Wydawnictwo: Debit
8 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-7167-849-3
urwiskowo

Pomysłowa książeczka kartonowa, odpowiednia zarówno dla starszych braci jak i małych siostrzyczek. Narratorką tej przezabawnej, ale jakże prawdziwej rymowanej opowiastki jest dziewczynka, która relacjonuje wyczyny swojego starszego brata. Chłopak dokucza siostrze na różne sposoby: „łyka” obrzydliwe robale, wrzuca jej żabę za koszulkę czy podsuwa pod nos swoje śmierdzące stopy. Jednak okazuje się, że w myśl zasady: „kto się lubi, ten się czubi”, nasza historyjka kończy się siostrzanym całuskiem. Szczególną atrakcją tego wydania są wbudowane w książkę moduły dźwiękowe. Po naciśnięciu miejsca wskazanego na każdej kartonowej stronie, usłyszymy odgłosy puszczania bąków, bekania, rechoczącej żaby czy słodkiego całusa.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,list,792,moj_straszny_brat.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,list,792,moj_straszny_brat.html

Basia | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

hahaha śmieliśmy się całą rodziną do łez. Dziewczynka na strasznego brata, który dosłownie nie jest czyścioszkiem, a śmierdzioszkiem:). Po naciśnięciu przycisków możemy usłyszeć jak braciszek pierdzi, beka, kicha i jak pomimo jego wad siostrzyczka zawsze może na nim polegać, kocha go i głośno całuje, co słychać dosadnie na zakończenie bajeczki. Przezabawna, cudowna, ślicze ilustracje. Jestem zachwycona.

Na półkach: Przeczytane, Debit

Książeczki z modułem dźwiękowym nie są nam obce. Czytałyśmy już z Alicją kilka takich pozycji i wiem, że przyciskanie odpowiednich miejsc, by wydobyć z książeczki jakieś dźwięki było nie lada atrakcją dla mojej córki. Niby tak niewiele, a jednak. W końcu książki mają ie tylko uczyć, ale także i bawić. A ta pozycja z pewnością rozbawi nie jednego brzdąca.

"Mój straszny brat" to bowiem bardzo króciutkie opowiadanie, której narratorem jest mała dziewczynka opisująca swojego brata. Opowiada ona o tym jak jej braciszek się zachowuje i czego w nim bardzo nie lubi. Chłopiec natomiast uwielbia dokuczać swojej siostrzyczce. Udaje że łyka robale, wrzuca jej za koszulkę żaby lub podsuwa pod nos śmierdzące skarpetki. Czasem beka innym razem puszcza bączki. Jednym słowem jego zachowanie pozostawia bardzo wiele do życzenia, a nasza mała narratorka jako dobrze wychowana dziewczynka krzywo patrzy na poczynania braciszka. I choć czytając tę lekturę wydawałoby się, że braciszek ten ma same wady i...

urwiskowo | 2012-10-01

Chociaż Oliwier nie ma brata ani bratem nie jest (przynajmniej na razie ;P ), książkę "MÓJ STRASZNY BRAT" polubił od pierwszego wejrzenia.
Co go w tej książce urzekło? Bardzo nietypowe odgłosy. Choć w naszej domowej biblioteczce nie brakuje książek z modułami dźwiękowymi ten jest wyjątkowy.

Nie usłyszy się tu ćwierkania ptaszków czy miauczących kotków. Te odgłosy to bekanie, puszczane bąki i żaba wpadająca za bluzkę. Tak to starszy, straszny brat dokucza swej młodszej siostrze.

Mała bohaterka opisuje swoje przejścia z bratem w zabawnej rymowanej historyjce.
Opisuje jak bardzo brat jej dokucza swoim złym zachowaniem.
Jednaj, jak to rodzeństwo, i tak bardzo się kochają i wszystko dobrze się kończy słodkim całuskiem.
W książce świetnie zostało pokazane jakie to są ładne a jakie brzydkie zachowania. Co jest przez innych akceptowane a co nie. Była to świetna pomoc dla nas, by omówić sobie sprawę, jak należy się zachować, gdy jakieś beknięcie, kichnięcie czy bąk się wyrwie.
Książka...

Anna_R | 2016-03-16