Dziś i Jutro

Today and Tomorrow
978-83-926020-0-2
biznes, finanse
GMKa

W książce Dziś i jutro (oryginalny tytuł Today and Tomorrow) Henry Ford opisuje absolutnie ponadczasową wizję prowadzenia biznesu. Prawie sto lat temu H. Ford przemyślał i opracował system produkcyjny, którego celem było coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy. Tym nadrzędnym celem było służenie społeczeństwu – dostarczenie mu taniego środka transportu (Model T) oraz zapewnienie utrzymania pracownikom, kooperantom i ich rodzinom. Aby to było możliwe, konieczna była dramatyczna redukcja kosztów funkcjonowania poprzez eliminację marnotrawstwa, wdrożenie niezakłóconego przepływu procesu, standaryzację każdego aspektu funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz utrzymanie motywacji personelu. Te posunięcia Forda stały się aspiracją architektów pierwszego szczupłego systemu wytwarzania, który stał się pierwowzorem Lean Manufacturing.

źródło opisu: http://www.sklep.prodpublishing.com

źródło okładki: http://www.sklep.prodpublishing.com

Niklas | 2018-09-09

Na półkach chcę przeczytać.