Polska z historią

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7304-930-7
polska, przewodnik
Aga CM

Polska z historią. Imprezy, muzea, noclegi przybliża historię ożywioną przez jej miłośników – ludzi którzy wcielają się w rolę rycerzy, wikingów, rzemieślników lub żołnierzy napoleońskich po to, by jak najwierniej oddać atmosferę zamierzchłych epok. Skrupulatnie skopiowane ciężkie zbroje, zaciekłe pojedynki toczone zgodnie z obowiązującymi przed wiekami kodeksem, a nawet średniowieczne zabawy i smakołyki doskonale uzupełniają klimat tych niecodziennych wydarzeń. Zamiast żmudnych studiów i godzin spędzonych w archiwach przewodnik proponuje bezpośredni kontakt z historią Polski - równie pouczający, ale zdecydowanie bardziej przyjemny. Fanom rekonstrukcji historycznych polecamy turnieje rycerskie, inscenizacje słynnych bitew oraz festyny. Prawdziwi miłośnicy historii wcielają się w role rycerzy, wikingów czy żołnierzy napoleońskich, by jak najwierniej oddać atmosferę zamierzchłych epok.
Entuzjastów regionalnych ciekawostek zachęcamy do odwiedzenia muzeów i skansenów. Wiele z nich oprócz stałych ekspozycji proponuje ciekawe wystawy czasowe, umożliwiające lepsze poznanie historii naszego kraju. Niecodzienne przeżycia czekają także wielbicieli zabytków przekształconych w hotele. Nic tak nie działa na wyobraźnię, jak noc spędzona w łożu stylizowanym na dawne prycze zakonników, w oczekiwaniu na przyjście ducha komtura - dobrego opiekuna zamku.

źródło opisu: http://www.pascal.pl

źródło okładki: http://www.pascal.pl