Pierwsze zło

Cykl: Saga Przeznaczenie (tom 2)
Wydawnictwo: Pi
Hansine
romans, saga norweska
Amanda

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine. Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie w dziewiętnastowiecznej Norwegii nie przypomina jednak sielanki. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Hansine musi zmagać się z przeciwnościami losu, brakiem akceptacji i niezrozumiałym okrucieństwem otoczenia. A przez życie prowadzi ją...

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine.

Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie w dziewiętnastowiecznej Norwegii nie przypomina jednak sielanki. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Hansine musi zmagać się z przeciwnościami losu, brakiem akceptacji i niezrozumiałym okrucieństwem otoczenia. A przez życie prowadzi ją niezwykły wisiorek serduszko z czerwonym kamieniem.

Barwna i fascynująca opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i cierpieniu naznaczonej przez los dziewczyny, o trudnych wyborach i spełnianiu marzeń.

Czy tajemniczy klejnot i opiekujące się Hansine dobre duchy doprowadzą ją do ukrytej szczęśliwej krainy?

Czy znajdzie tam wreszcie spokój i zdobędzie ukochanego mężczyznę?

źródło opisu: Pi, 2012

Lila21 | 2012-09-24

W drugiej części Sagi "Przeznaczenie" Hansine spotyka wiele przykrości ze strony swoich rówieśników, Jens nazywa ją "cyganka, kuternoga..." dziewczynka nie do końca to rozumie ale nie żali się nikomu. W drodze ze szkoły do domu Hansine idąc przez las spotyka na swojej drodze dwóch chłopców Jensa i Orvara. Jeden z nich za namową drugiego chce zobaczyć jak wygląda szpatowa noga dziewczynki...Z pomocą nadchodzi przyjaciel dziewczynki Torbjorn, prowadzi ją do domu. Dziewczynka ma skaleczoną nogę, Anne na jej prośbę prowadzi Hansine do Kari-zielarki mieszkającej w lesie na terenie gospodarstwa Gronvoll.

elninka | 2016-09-14
Na półkach: Przeczytane, Sagi