Dziedzic

Cykl: Saga Przeznaczenie (tom 4)
Wydawnictwo: Pi
Odelsgutten
romans, saga norweska
Amanda

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine. Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie w dziewiętnastowiecznej Norwegii nie przypomina jednak sielanki. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Hansine musi zmagać się z przeciwnościami losu, brakiem akceptacji i niezrozumiałym okrucieństwem otoczenia. A przez życie prowadzi ją...

Pełna magii i tajemnic, przejmująca saga o losach porzuconej małej Hansine.

Przygarnięta przez samotną Gurine, wyrasta na piękną i mądrą dziewczynę. Życie w dziewiętnastowiecznej Norwegii nie przypomina jednak sielanki. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Hansine musi zmagać się z przeciwnościami losu, brakiem akceptacji i niezrozumiałym okrucieństwem otoczenia. A przez życie prowadzi ją niezwykły wisiorek serduszko z czerwonym kamieniem.

Barwna i fascynująca opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i cierpieniu naznaczonej przez los dziewczyny, o trudnych wyborach i spełnianiu marzeń.

Czy tajemniczy klejnot i opiekujące się Hansine dobre duchy doprowadzą ją do ukrytej szczęśliwej krainy?

Czy znajdzie tam wreszcie spokój i zdobędzie ukochanego mężczyznę?

źródło opisu: Pi, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lila21 | 2012-09-24

Anne urodziła chłopca Jakoba Matijasa w wielkich bólach, Gurine pobiegła po zioła do Kari, które miały pomóc bratowej urodzić. Dziedzic Grenwoll był bardzo pilnowany przez swoją matkę, bała się o niego, myślała że tylko przy niej dziecko będzie bezpieczne. Wszyscy się cieszyli że Anne i Iver wreszcie po długim czasie maja dziecko.Iver był dumny. Bał się jednak, że Anne za bardzo chucha na małego i może wyróść na maminsynka. Hansine opiekowała się Jakobem Matijasem jak młodszym bratem. Pewnego dnia gdy chłopiec miał zaledwie 3 lata, Hansine pobiegła do Kari, którą miała za przyjaciółkę. Chłopiec poszedł bez wiedzy swoich bliskich jej poszukać jednak tego dnia nagle rzeka wezbrała zaczęła się ulewa. Wszyscy zaczęli go szukać, niestety nie znaleziono dziecka. Mieszkańcy Grenwoll stracili nadzieje że sie odnajdzie gdy Iver odnalazł bucik należący do chłopca. Hansine znowu miała proroczy sen o aniołku który się do niej uśmiechał, był nim Jakob Matijas. Powiedziała o tym Gurine która nie...

elninka | 2016-09-14
Na półkach: Przeczytane, Sagi